Bilgi Bankası

En Güvenilir IPTV

İnternet protokolü üzerinden görüntü ve ses aktarımı yapan İPTV, dünya üzerindeki bir çok televizyon istasyonları aracılığıyla çeşitli IP video serverları kullanarak yayın yapmakta. IPTV’ye yönelik talebin çok fazla olması, pek çok televiyon istasyonu tarafından kulanılması belli başlı sıkıntılar da doğurmuyor diyemeyiz.

Bu sıkıntıların başında gelen en büyük sıkıntı ise güvenliktir. Yayın yapan istasyonların ve kullanıcıların geniş bir yelpazede bulunması güven sorununu açıklıyor, yelpaze genişledikçe İPTV’yi kötü amaçlarla kullananlar da artmakta. Güvenilir iptv satın al olarak müşterilerimize sınırsı güven sunuyoruz, bunu kanıtlayabilmemiz için de tek yapmanız gereken bir göz atmak.

IPTV Nedir?

Sizlere güvenlik için alınabileek önlemlerden bahsetmeden önce İPTV hakkında bilgi vermemiz gerekmekte. Video ve ses aktarımı yaptığını söylediğimiz İPTV’nin kullanımı şu cihazlarda yapılabilmekte: Bilgisayar, Set Top Box, Smart TV, telefon, tablet, PlayStation. Bu aktarımları nternet protokolü üzerinden yaptığından dolayı da İPTV’yi kullanabilmek için en az 2 Mbit/s hızına sahip olunması gerekiyor. Aynı evde bir ağa birden çok cihaz bağlandığında İPTV’nin yaptığı yayının klitesi doğal olarak düşebilmekte.

İPTV için gereken bazı özellikler arasında piksellerin durumu da önemli, görüntü aktarımı yapıldığından. Dijital video sayısal görüntülerini oluşturan pikseller, renk derinliğine ve renk yoğunluğuna sahiptir. Kaliteli bir yayın için 3 byte gibi bir değere sahip olunulması gerekiyor. Seri şeklinde yayınlanan görüntüler sayısal videoyu oluşturur ve görüntüler saniye başına 24 adet kullanılaraktan çerçeve adını alır.

IPTV için Güvenlik

Yukarı da anlattığımız gibi yayın yapanlar ve kulanıcılar çok olunca haliyle rekabet de doğuyor. Üstelik İPTV gbi karlı bir sektörde bu rekabet kat be kat daha fazla. Firmalar kendi arasında yarıştığından birbirlerinin yayınlarını bloke etmeye yönelik çabalar içerisine girişebiliyorlar. Bunu her firmanın yaptığını iddia etmediğimiz gibi yapanların sayısı da kayda değer durumda.

Bu yüzden kendini geliştirmeyi hedefleyen bir yayın firması mutlaka güvenlik duvarına sahip olmalı, çeşitli algoritmalar geliştirerek rakiplerinin yaydığı virüslerden müşterilerini korumalıdır. Beyaz IPTV, rekabetin bu tehlikeli yönüyle mücadele etmek için farklı yöntemlere sahip durumda. Bu yüzden güvenli bir İPTV yayını istiyorsnaız Beyaz İPTV’ye bir göz atmalısınız.

Read More
× WhatsApp Hattı